10 favorite travel photos of the week

Tak bardzo spodobał Wam się wpis o naszych ulubionych instagramowych profilach, że postanowiliśmy iść za ciosem i przygotowaliśmy dla Was kolejne małe zestawienie. Tym razem mamy dla Was instagramowe zdjęcia, które zrobiły na nas wrażenie w ciągu kilku ostatnich dni. Szykujcie się na sporą dawkę pięknych widoków. Nie wiem, czy pamiętacie, ale wspominaliśmy kiedyś, że nas do Vancouver przyciągnęły właśnie piękne foty… Przecież nic tak nie działa na podróżniczą wyobraźnię, jak piękne krajobrazy. Przynajmniej na nas dobre widoki działają niczym lep na muchy. Miłego oglądania!

Kolejność jak najbardziej przypadkowa 🙂


#1 Zacznijmy od pięknej Islandii. Skały, woda, pełen żywioł. Nie wiem, czy stanęłabym tak blisko krawędzi, jeśli tak, to chyba tylko dla zdjęcia w twarzowym żółtym przeciwdeszczowym i tak blisko ziemi, jak się tylko da, najpewniej na czworaka…

Standing on the shoulder of giants

A post shared by N I K L A S (@nattesferd) on


#2 Kiedyś znowu polecimy do USA i odwiedzimy Yosemite National Park. To jedno z miejsc, o którym marzymy od bardzo dawna. Patrzenie na ten kawał potężnej skały chyba nigdy nam się nie znudzi.

That's a big rock

A post shared by Ethan Porter (@_ethanporter_) on


#3 Ah Alaska! Kto nie chciałbym spędzić kilku mroźnych tygodni w drodze przez ten piękny stan. Jeśli mielibyśmy wybierać, to jednak wolelibyśmy kanadyjski Yukon, ale Alaską też nie wzgardzimy.


#4 Żeby zobaczyć piękne góry, wcale nie trzeba lecieć na drugi koniec świata. Spójrzcie tylko na ten wschód słońca w Dolomitach!

Sunrise in the Dolomites. Home in the US, already planning on heading back.

A post shared by Jack McDermott (@jeraldmcdermott) on


#5 Wschody słońca w górach są o niebo lepsze niż zachody. Obudzimy się kiedyś z takim widokiem! Nawet kosztem nocy spędzonej w namiocie i brakiem czucia w kończynach.

moments before the sun came up.

A post shared by Michael Graef (@mikeygraef) on


# 6 Tam chyba nie chciałabym spędzić nocy, ale musicie przyznać, że “domek” na zdjęciu prezentuje się bardzo ładnie… Mogę się też założyć, że jest tam cicho i spokojnie.

White space

A post shared by Andrew Mahon (@andrewmahon) on


#7 Nie ważne, czy to chmury, czy mgła… Wiosłowałabym na sam środek jeziora, żeby poczuć się jak w jednej z baśni braci Grimm.

Life is a gift and the Giver is good

A post shared by Benjamin Alexander Prescott (@itsbigben) on


#8 Też jesteście ciekawi, czy podczas odpływu można wdrapać się na tamtą skałę?

Costal vibes. From me to you

A post shared by FORREST SMITH (@lostintheforrest) on


#9 Zdjęcie bajka. Tu jest wszystko – góry, śnieg, chmury! Aż chciałoby się zamknąć oczy i wziąć kilka głębokich wdechów górskiego powietrza.  W sumie Chamonix nie jest aż tak daleko…

#chamonix #montblanc #france #alps #mountains #view #landscape #travel #nature #memories

A post shared by Mrs. Fox (@mrsfox.pl) on


# 10 Na koniec trochę słońca. Jak już kiedyś dotrzemy do Yosemite to o Zion też zahaczymy! Góry przypominają nam te, po których biegaliśmy w Provo, tylko są o niebo wyższe…

This thing we call life is meant for Fleetwood Mac and warm desert drives. • And snacks. Always. Snacks.

A post shared by Natalie Wall (@nataliewall) on

Przeglądając raz jeszcze te wszystkie foty nasuwa mi się jeden wniosek – nasze oczy, chyba już bardzo tęsknią za górami… Cóż, czas chyba zacząć planować kolejną wyprawę!

Jeśli trafiliście ostatnio na dobre foty (nie tylko gór), koniecznie się z nami podzielcie!


RELATED POST

  • Niesamowite ujęcia! Moje ulubione to chyba z Glacier National Park. W miniony weekend miałam okazję zobaczyć Dolomity na żywo, ich nieregularne szczyty są piękne.
    No i marzy mi się żółty płaszcz do takich zdjęć na klifach. 🙂

    • płaszcz marzenie 🙂 stanie na klifie trochę mniej… Ja Dolomitów na żywo nie widziałam, tylko Alpy, ale jeśli wyglądają choć w połowie tak pięknie jak na fotach, to czas najwyższy to zmienić!

INSTAGRAM
follow us on instagram