brooklyn bridge

Występuje chyba w większości teledysków i w połowie serialowych i filmowych przebitek z Nowym Jorkiem w tle. Jest niewątpliwie jedną z ikon tego miasta. I to taką, którą nie łatwo przegapić, ze względu na swój rozmiar. Mowa oczywiście o pięknym moście Brooklińskim. I choć lepiej wygląda z daleka, podczas wizyty w NYC, warto przejść się nim choć raz.

My, troszkę niecierpliwi, wybraliśmy się tam jednego z pierwszych dni. I choć pogoda nie dopisywała, odzieni w zimowe kurtki (w maju), nie straszny nam był wiatr i lekki deszczyk. Dzięki temu turystów było jak na tutejsze warunki naprawdę niewielu. Bardziej liczna była chyba obecna grupa wczesno przedszkolna na miejskiej mini-wycieczce, która w połowie mostu urządziłą sobie piknik na mokrym deptaku (ach to nowojorskie życie przedszkolaka!). Wyobraźcie sobie 20 trzylatków dzielących się kanapkami i jajakami na twardo na środku mostu Brooklińskiego. Dorzućcie do tego rozsierdzonych turystami rowerzystów, krzyczących co minutę “z drogi” i inne mocniejsze prośby/groźby… kilku Japońskich emerytów i Meksykańską rodzinę, którą bez wątpienia słychać było po drugiej stronie tego co by nie mówić długiego mostu. Całkiem kameralne grono. Jednak im bliżej Manhattanu, tym robiło się ciaśniej. Dlatego naszym zdaniem zdecydowanie spokojniejszą stroną jest ta Brooklińska, plusem podążania w tamtą stronę jest widok na Manhattan.

Jeśli chcielibyście przejść przez cały most, to bez zatrzymywania się, zajmie Wam to około 30 minut. Nam spokojny spacer (z przerwami na 300 zdjęć) zajął przeszło godzinę. Strach się bać, ile by trwał, gdyby pogoda była inna (gdyby słońce wyszło zza chmur, choć na chwilę).

Przed spacerem proponujemy pizzę (chyba najlepszą w mieście) w Juliana’s, o niebo lepsza niż w pobliskiej Grimaldi’s, która z niewiadomego dla nas powodu jest oblegana przez turystów. Na samo wspomnienie tamtejszej white pizza, cieknie nam ślinka… Jeszcze kiedyś tam wrócimy, jeśli nie dla mostu, to dla tej pizzy!

                 

                 

 


RELATED POST

INSTAGRAM
follow us on instagram