the education

Visiting and exploring new places is a part of learning process. It’s probably the best part of education. Starting from discovering your surroundings and people around you – your parents and family, then your playground and your friends, and more places and more people. You move forward and forward. But at some point, it’s not enough. You want to discover something new and different. And that’s where you start dreaming about all those amazing places far away. You think maybe someday you will see it in person. In a meantime, you learn about the world from books, TV and The Internet. You discover more places worth a visit and you get to know principles ruling the world.

Watching all those young people make me wonder what they are dreaming about, who they are gone become. Are they also so curious about the world? That’s one of the reasons I like to visit Universities, aside from history and architecture. There is some kind of unique ambience that I like to think is a thirst for knowledge. Maybe it’s just me because I used to love school and learning about almost everything…

Speaking about learning new stuff, discovering good food is always a part of a deal. When we travel we like to try different things. We especially like simple, comfort food. Burgers are one of them. So after visiting an Univeristy, we went to the most colorful neighbourhood of Toronto – Kensington Market for a nice burger and fries. It was a good day!

Od zawsze najprzyjemniejszą metodą nauki było dla mnie odwiedzanie i poznawanie nowych miejsc. To najpiękniejsza forma zdobywania wiedzy, którą zarazili mnie Rodzice. Począwszy od odkrywania tego wszystkiego, co było dookoła mnie, ich twarzy, mojego pokoju, później pobliskiego parku, placu zabaw i pierwszych kolegów i koleżanek. Później było już tylko coraz więcej twarzy i miejsc… I tak poznajemy wciąż więcej i więcej. W pewnym momencie to już nie wystarcza. Apetyt rośnie przecież w miarę jedzenia. Chcemy czegoś nowego. I wtedy zaczynamy marzyć o tych wszystkich niesamowitych odległych miejscach. Myślimy, że może kiedyś zobaczymy je na żywo. W między czasie uczymy się o nich z podręczników, telewizji, internetu. I tak odkrywamy co raz więcej takich miejsc, które chcemy zobaczyć i rzeczy których spróbować. 

Obserwowanie młodych ludzi prawie zawsze sprawia, że zaczynam zastanawiać się o czym marzą, kim zostaną w przyszłości. To jeden z powodów dla których lubię odwiedzać uniwersytety, poza walorami historycznymi i estetycznymi. Zazwyczaj na uczelnianych kampusach panuje nieuchwytna atmosfera, o której lubię myśleć, że to głód wiedzy. Zwłaszcza tu za Oceanem, gdzie to studiowania podchodzi się troszkę inaczej niż w Polsce. Ale to pewnie dla tego, że zawsze lubiłam się uczyć i szkolne czasy wspominam zdecydowanie pozytywnie. 

A propos apetytu… Poznawanie nowego jedzenia zawsze stanowi ważną część odkrywania miejsc. Podróżując, staramy się próbować różnych rzeczy. Jednak najbardziej lubimy takie zwyczajne, proste jedzenie. Hamburgery zdecydowanie wpisują się w tę filozofię. Z kampusu zrobiliśmy sobie zatem spacer, do niesamowicie kolorowej dzielnicy Toronto – Kensington Market, na burgery i frytki. To był bardzo dobry dzień!

 

IMG_4483 IMG_4486 IMG_4498 IMG_4496 IMG_4502 IMG_4513 IMG_4544 IMG_4531 IMG_4537 IMG_4551IMG_4570 IMG_4575 IMG_4584 IMG_4588 IMG_4589 IMG_4590 IMG_4596 IMG_4605 IMG_4611 IMG_4612


Polish couple traveling across North America. We love hiking, exploring mountains, woods and new cities. We can’t live without great food and good tea (sometimes coffee).

RELATED POST

  • Mam dokladnie to samo odczucie jezeli chodzi o studia! Moglabym cale zycie chyba siedziec w college 😀 Zawsze jak spaceruje pomiedzy budynkami na campusie i lece do klasy to patrze na tych wszystkich ludzi i mysle, “wow, jakie to jest super/piekne i w ogole! wszyscy tutaj jestesmy glodni wiedzy, wszyscy chcemy sie czegos nauczyc”… nie wspomne juz o tym jak przyjemnie slucha mi sie nauczycieli w szkole ktorzy wkladaja naprawde duzo serca w to aby nam cala swoja wiedze przekazac! 🙂 cos niesamowitego.

    Pozdrawiam, Ania.
    http://pandaoverseas.com/

INSTAGRAM
follow us on instagram