Le Plateau

We love to walk. It’s probably our favorite way of transporting. It always was, and it always will be. We like to bike too. But you can’t see as much while biking as when you walk. We treasure those days when we have time to wander around new places. Because You simply can’t discover coffee places, little shops, restaurants, or watch people or adore colorful buildings while driving a car…

This time we are going to take you to a place, that we called home for two months – Le Plateau. A very colorful district of Montreal.


Uwielbiamy chodzić. To zdecydowanie nasz ulubiony sposób przemieszczania się. Zawsze był i mamy nadzieję, że tak już pozostanie. Nawet, gdy zdobędziemy się już na przejście kursu na prawo jazdy. Poza chodzeniem, lubimy też jeździć na rowerze. Ale poruszając się pieszo, możemy zobaczyć dużo więcej niż jadąc.

Bardzo cenimy sobie dni, w które możemy wybrać się na długie spacery po okolicy. Uwielbiamy po przyjeździe w nowe miejsce ruszyć po prostu przed siebie i eksplorować nowe otoczenie. A nikt nie wmówi mi, że jadąc samochodem nie da się na spokojnie, od tak znajdować świetnych kawiarni, restauracji, czy sklepów do których później wracamy. Albo podziwiać kolorowych domów i ich równie kolorowych mieszkańców przechadzających się okolicznymi uliczkami.

Dziś zabieramy Was do miejsca, które przez dwa miesiące nazywaliśmy swoim domem, czyli do montrealskiego Le Plateau. Niesamowicie kolorowej dzielnicy, pachnącej kawą i kuchniami różnych części świata, począwszy od Portugali, przez Włochy, po Japonię i Wenezuelę.

Podczas tych dwóch jesienno/zimowych miesięcy w Montrealu spacerowaliśmy tyle, że chyba powstanie cała jesienna seria spacerowa. Przed Wami zatem jej pierwsza część.

img_7712-2

img_7722-2

img_7726-2        img_7728-2

img_7735-2

img_7738-2           img_7750-2

img_7742-2

img_7744-2

img_7748-2

img_7751-2

img_7729-2         img_7731-2

img_7739-2


RELATED POST

INSTAGRAM
follow us on instagram