READING

najpiękniejsze magazyny podróżnicze na świecie (P...

najpiękniejsze magazyny podróżnicze na świecie (PL)

Przez lata szukaliśmy magazynów, które dostarczą nam nie tylko tymczasowej rozrywki, ale też pozostawią coś więcej w głowie, np. w formie inspiracji do kolejnych podróży, albo kolejnych kilkugodzinnych dyskusji. Nie wiem jak Wy, ale my w swoim życiu przejrzeliśmy już naprawdę sporo różnej prasy w poszukiwaniu tytułów, do których zaglądamy teraz regularnie (czy to w formie drukowanej, czy elektronicznej). Raz na jakiś czas pojawiają się nowe perełki, które wywołują  u nas szybsze bicie serce z każda kolejną przewracaną stroną. Mamy wielką słabość do tych wydawanych na pięknym papierze… W ramach podróżniczych inspiracji postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi ulubionymi tytułami.

Boat Magazine

W każdym z numerów, ekipa tworząca magazyn przeprowadza się na kilka tygodni do miasta, o którym będą pisać. Autorzy nad każdym z wydań pracują razem z ludźmi, którzy tam żyją i tworzą lokalne społeczności. Możecie być pewni, że nie przeczytacie tam ani jednego zdania o utartych turystycznych szlakach i sztampowych atrakcjach. Poprzednie numery były dedykowane takim miastom jak min. Los Angeles, Havana, Tel Aviv, Lima, czy Sarajewo.

Boat_12-750x450             Rey1-750x450

BOAT MAGAZINE


Cereal

Cereal wpisuje się w nurt bardzo popularnych obecnie alternatywnych magazynów podróżniczych. To, co odróżnia to czasopismo od pozostałych to minimalistyczne podejście do fotografii i ilości tekstu. Kwartalnikowi towarzyszy ciekawa strona internetowa, która jest uzupełnieniem papierowego wydania. Znajdziecie tam dodatkowe materiały na tematy z bieżących numerów, a nawet playlisty specjalnie skomponowane pod konkretne numery magazynu.

Shopify_subscription_07a9578e-3289-42b3-a2bc-2450d5031930_1024x1024

CEREAL


SUITCASE

Kolejny kwartalnik, który udowadnia, że można pięknie pisać o podróżach. Na każdym kroku redaktorzy zachęcają do zejścia z utartego szlaku i opowiadają anegdotki o odwiedzanych miejscach. Oprócz tego znajdziecie tam masę porad i przewodników po najciekawszych zakątkach świata. Na stronie internetowej magazynu warto sprawdzić polecane restauracje, kawiarnie, czy bary. Znajdziecie tam też przewodniki po wielu miastach pisane przez ich barwnych mieszkańców jak np. właścicieli galerii, rzemieślników czy dziennikarzy.

dps-3-optimised             dps-6-optimised

SUITCASE


The Collective Quarterly

Z każdym numerem przenosimy się do innego miejsca na ziemi. Według autorów, to ludzie, miejsca i doświadczenia stanowią o tym kim jesteśmy. Dlatego fotografowane krajobrazy tworzą nierozerwalną całość z ludźmi, których historie wypełniają po brzegi ten kwartalnik. Zdjęcia są zdecydowanie mocną stroną tego kwartalnika.

CQ_06_Wasteland-for-web               CQ_06_Wasteland2-for-web

COLLECTIVE QUARTERLY


Sidetracked

Jak można sądzić po tytule Sidetracked to pismo dla poszukiwaczy przygód i aspirujących odkrywców. Wraz z autorami przeniesiecie się w świat szalonych ludzi wspinających się w Górach Atlas, przemierzających Yukon na fatbike’ach, czy latających na paralotni nad najpotężniejszymi górami świata… Brzmi niesamowicie prawda? Każdy numer to kolejne historie ludzi, którzy porywają się na realizacje swoich najśmielszych marzeń.

Patagonia ambassador Gavin McClurg flying during the Alaska paragliding traverse. Alaska Range, Alaska.

Patagonia ambassador Gavin McClurg flying during the Alaska paragliding traverse. Alaska Range, Alaska. photo by JODY MACDONALD

SIDETRACKED


Adventure Journal

Jeśli poprzednie tytuły nie przypadły wam do gustu, to może to wpadnie wam w oko. AJ jest chyba najbardziej outdoorową pozycją w tym zestawieniu. Nie ma tu może wyszukanych sesji zdjęciowych w klimacie indie albo pięknych minimalistycznych wnętrz, nie znajdziecie tu też przewodników po najlepszych kawiarniach. Jest za to outdoor w najlepszej postaci. Lasy, góry, jeziora i rzeki, plus fascynujący ludzie i ich przygody na łonie natury. Nie ukrywamy jest to jeden z naszych faworytów. Zwłaszcza, że dużo z historii dotyczy naszej jak dotąd ulubionej części świata, czyli Ameryki Północnej.

AJ01-Covers-01                 aj-03_0006

ADVENTURE JOURNAL


Beside

Ostatni magazyn na naszej liście to Beside. Bardzo mocno kibicujemy ekipie z Montrealu, która fundusze na wydanie pierwszego numeru zdobyła na Kikstarterze. Nam klimat magazynu odpowiada w 100% i obok AJ jest na szczycie naszej listy.  Znowu znajdziecie tu mnóstwo przepięknych fotografii dzikiej przyrody i genialne teksty podróżników, fotografów i społeczników.  Jest to wyjątkowo mądra pozycja, którą  polecamy wszystkim, którzy swój wolny czas zamiast przed TV wolą spędzać na łonie przyrody.

Screen Shot 2017-01-18 at 12.31.13 AM                 Screen Shot 2017-01-18 at 12.31.03 AM

BESIDE


Jesteśmy ciekawi, czy znacie powyższe magazyny? A może polecicie nam coś, czego jeszcze nie znamy?
Miłej lektury!

RELATED POST

  • Ah piękne są! Boat uwielbiam!

    • Jak będziesz miała okazję, koniecznie zerknij na Beside!

  • Zu

    Znałam tylko Cereal, ale chociaż jest ładny, to jakoś nie czuję potrzeby posiadania go w wersji papierowej, nie wiem w sumie dlaczego. Ale pozostałe wyglądają przepięknie, napewno rzucę okiem 🙂

  • Prawie żadnego nie znałam, a conajmniej 3 wpadły mi w oko. Muszę się nimi zainteresować, bo uwielbiam inspiracje z pięknymi zdjęciami. Później godzinami planuję podróże dzięki nim.

INSTAGRAM
follow us on instagram