READING

Niagara Falls

Niagara Falls

Niagara Falls may not be one of the seven wonders of the world, but it certainly is one of the most famous waterfalls in the world.
We waited for a little snow and frost because apparently it looks amazing then …. But we couldn’t wait any longer, so not discouraged by the lack of winter weather, we went to conquer Niagara! After less than two hours in a very comfortable bus with access to the Internet and shock in sockets! we arrived at a small town called Niagara Falls and then walked along the Niagara River. Even from a distance, we could hear a humming sound of falling water. We didn’t expect that it will leave such a good impression on us- first the smaller American, and later this great Canadian. With every gust of wind, an incredible amount of water mist landed on us.And we loved it! Also after the night, it was beautifully frosted, and gave an impression of a true winter!

Niagara może nie jest jednym z siedmiu cudów świata, ale na pewno jest jednym z najsłynniejszych wodospadów na świecie. Czekaliśmy troszkę na śnieg i mróz, bo ponoć wygląda wtedy niesamowicie…. Jednak nie mogąc dłużej czekać, nie zrażeni brakiem zimowej aury, ruszyliśmy na podbój Niagary! Po niecałych dwóch godzinach jazdy bardzo wygodnym autobusem z dostępem do internetu i prądem w gniazdkach (!) dotarliśmy do niewielkiego miasteczka, skąd spacerkiem ruszyliśmy wzdłuż rzeki o tej samej nazwie. Już z odległości kilku kilometrów było słychać charakterystyczny szum, który zmienił się w końcu w huk spadającej wody. Nie spodziewaliśmy się, że zrobi na nas takie wrażenie – najpierw ten mniejszy amerykański, a później już ten wielki kanadyjski. Z każdym podmuchem wiatru lądowała na nas niesamowita ilość wodnej mgiełki. To dzięki niej i nocnym mrozom wszystko w promieniu kilkudziesięciu metrów zostało pięknie oszronione. Trochę nas poniosło i pokusiliśmy się nawet o zejście na sam dół wodospadu. Stanęliśmy twarzą w twarz z żywiołem i przegraliśmy z kretesem. Przeżyliśmy tylko i wyłącznie dzięki przeciwdeszczowym pelerynom. Było zimno, mokro i cudownie! 

IMG_4849 IMG_4851 IMG_4858 IMG_4862 IMG_4884 IMG_4890 IMG_4933 IMG_4936 IMG_4956 IMG_4970 IMG_4975 IMG_4987 IMG_5007 IMG_5011 IMG_5018 IMG_5030 IMG_5013 IMG_5033


RELATED POST

  • Coś niesamowitego! Zdecydowanie jedno z moich podróżniczych marzeń.

    • er

      Zdecydowanie polecamy poza sezonem 🙂 Nam się nie udało trafić na zamarzniętą (ponoć czasem się zdarza) ale i tak było przepięknie 🙂

INSTAGRAM
follow us on instagram