READING

warte przeczytania vol.2 (PL)

warte przeczytania vol.2 (PL)

Ostatnio złapałam się na tym, że mało czytam po polsku. Przyznam Wam się szczerze, że nie przeczytałam w tym roku żadnej książki w naszym ojczystym języku, ba nawet żadnego czasopisma. Co nie znaczy, że nie czytam wcale. Tak się tylko jakoś złożyło, że nie po polsku. Bo mieszkamy w Kanadzie, gdzie nie ma polskich czasopism, bo nie mamy miejsca w plecakach, żeby wozić ze sobą książki z Polski, bo czytanie anglojęzycznych książek traktujemy jako naukę języka… powodów można podać jeszcze kilka. Faktem jest, że ostatnio czytamy głównie po angielsku. Oboje z R. mamy kilkanaście ulubionych, sprawdzonych blogów/ magazynów (głównie obcojęzycznych) i praktycznie każdego dnia podrzucamy sobie ciekawe artykuły.
Jednak z założenia “warte przeczytania” ma być właśnie po polsku i kiedy zastanawiałam się co Wam podrzucić w tym tygodniu, musiałam się troszkę rozejrzeć. Jest kilka polskich blogów, które czytam regularnie. Ale nie na tyle, żeby rzucać na prawo i lewo tytułami i ciekawymi linkami. Trochę dlatego, że jestem wybrednym czytelnikiem i trochę dlatego, że cenię sobie swój czas i staram się sobie nie zaśmiecać głowy bzdurami i generycznymi postami. Całe szczęście wartościowych treści jest w internecie wystarczająco dużo, żeby jednak mieć z czego wybrać. I tak, w tym tygodniu serdecznie polecamy Wam kolejne kilka artykułów.
Miłego czytania!

#1 rozmowa o miejscu, którego Poznaniowi może pozazdrościć niejedno miasto. Magda Bałkowska i Maja Musznicka z Milk & Sun spotkały się z Łukaszem i Radkiem, twórcami kwiaciarni Kwiaty&Miut. Efektem spotkania jest pięknie ilustrowany wywiad.

foto: Maja Musznicka dla Milk & Sun

foto: Maja Musznicka dla Milk & Sun

 

#2 o tym jak smakuje Szkocka wyprawa. Oczami Piotra Ptaka i i Piotra Lasika, którzy odwiedzili latem Szkocję i opowiadają Zwykłemu Życiu o swojej wyprawie. Plus za przepiękne analogowe zdjęcia. 

foto: Piotr Ptak

foto: Piotr Ptak

 

#3 jeśli jesteście ciekawi czym różni się przeciętny Azerbejdżanin od Polaka. o Azerbejdżanie, czyli wielokulturowym państwie, a raczej jego mieszkańcach opowiada Marcin Wesołowski, czyli wojażer

foto:www.wesolowski.co

foto:www.wesolowski.co

 

#4 nie obędzie się też bez kawy. Aga Poznańska z I saw pictures przygotowała dla Was przewodnik po kultowych londyńskich kawiarniach. Do przeczytania koniecznie ze świeżo zaparzoną w dłoni. 

foto: www.isawpictures.com

foto: www.isawpictures.com

Jestem też ciekawa co Wy czytacie regularnie? Macie swoje ulubione czasopisma/ magazyny/ blogi (niekoniecznie podróżnicze), które możecie mi polecić ?

Do następnego razu!


RELATED POST

  • Ciekawe artykuły, dzięki za podesłanie! Bardzo lubię takie cykle na blogach 🙂

    • er

      cieszymy się! za kilka tygodni kolejna porcja!

INSTAGRAM
follow us on instagram