Najpiękniejsze magazyny podróżnicze

Codzienność
Listopad 2018
inspiracje, podróże, prasa

Przekartkowaliśmy w swoim życiu naprawdę sporo podróżniczej prasy. Przez lata szukaliśmy magazynów, które nie tylko dostarczą nam rozrywki, ale będą czymś więcej niż zbiorem ładnych obrazków. To tam szukamy inspiracji do kolejnych podróży, nowych interesujących miejsc, kawiarni, recenzji książek i albumów. Jest parę tytułów, do których zaglądamy regularnie i wywołują u nas szybsze bicie serca z każdą przewracaną stroną. W ramach podróżniczych inspiracji postanowiliśmy podzielić się z Wami kilkoma z nich.

BOAT MAGAZINE

W każdym z numerów, ekipa tworząca magazyn przeprowadza się na kilka tygodni do miasta, któremu poświęcony jest bieżący numer. Nad każdym z wydań autorzy pracują razem z ludźmi, którzy tam żyją i tworzą lokalne społeczności. Możecie być pewni, że nie przeczytacie tam ani jednego zdania o utartych turystycznych szlakach i sztampowych atrakcjach. Poprzednie numery były dedykowane takim miastom jak min. Los Angeles, Havana, Tel Aviv, Lima, czy Sarajewo.

(obecnie można kupić tylko archiwalne numery magazynu)

BOAT MAGAZINE

CEREAL

Cereal wpisuje się w popularny nurt alternatywnych magazynów podróżniczych. To, co odróżnia to czasopismo od pozostałych to minimalistyczne podejście do fotografii i tekstów. Obok krwartalnika znajdziecie też stronę internetową, która jest uzupełnieniem papierowego wydania. Znajdziecie tam dodatkowe materiały powiązane z treścią magazynu, playlisty oraz piękne przewodniki. Jednym słowem dużo architektury, pięknych miejsc, a to wszystko w bardzo estetycznej minimalistycznej oprawie.

CEREAL

SUITCASE

Kolejny kwartalnik, który udowadnia, że można pięknie pisać o podróżach. Na każdym kroku redaktorzy zachęcają do zejścia z utartego szlaku i opowiadają ciekawe anegdotki o odwiedzanych miejscach. Oprócz tego znajdziecie tam masę porad i przewodników po najciekawszych zakątkach świata. Przed wizytami w większych miastach sprawdzamy na ich stronie internetowej polecane restauracje, kawiarnie, czy bary. Znajdziecie tam też przewodniki po wielu miastach pisane przez lokalne barwne postacie np. właścicieli galerii, rzemieślników czy dziennikarzy.

SUITCASE

COLLECTIVE QUARTERLY

Jedna z najmocniejszych pozycji, jeśli chodzi o jakość zdjęć i jakość reportaży. Fotografowane krajobrazy tworzą nierozerwalną całość z ludźmi, których historie wypełniają po brzegi ten magazyn. Każdy numer przenosi nas do innego miejsca na świecie.

COLLECTIVE QUARTERLY

SIDETRACKED

Jak można przypuszczać, po tytule, Sidetracked to pismo dla poszukiwaczy przygód i aspirujących odkrywców. W każdym z numerów przenosimy się w świat szalonych wypraw i ludzi przemierzających Yukon na fatbike’ach, albo latających na paralotni nad najpotężniejszymi górami świata… Brzmi niesamowicie prawda? Z zapartym tchem czytamy o ludziach, którzy porywają się na realizacje swoich najśmielszych marzeń.

SIDETRACKED

ADVENTURE JOURNAL

AJ jest chyba najbardziej outdoorową pozycją w tym zestawieniu. Nie ma tu wyszukanych sesji zdjęciowych w klimacie indie albo pięknych minimalistycznych wnętrz. Nie znajdziecie tu też przewodników po najlepszych kawiarniach. Jest za to outdoor w najlepszym wydaniu. Lasy, góry, jeziora i rzeki, plus fascynujący ludzie i ich przygody na łonie natury. Nie ukrywamy jest to jeden z naszych faworytów. Zwłaszcza, że dużo z historii dotyczy naszej jak dotąd ulubionej części świata, czyli Ameryki Północnej.

ADVENTURE JOURNAL

Rucksack Magazine

Najmłodszy w całym zestawieniu, bo jak do tej pory ukazały się trzy numery. Ale trzymamy mocno kciuki, żeby utrzymał się na rynku. Wizualnie to obecnie jeden z najpiękniejszych magazynów o tematyce foto/ travel. 

RUCKSACK MAGAZINE

 

BESIDE

Ostatni magazyn na naszej liście to Beside. Bardzo mocno kibicujemy ekipie z Montrealu, która fundusze na wydanie pierwszego numeru zdobyła na Kikstarterze. Nam klimat magazynu odpowiada w 100% i obok Rucksacka i AJ jest jednym z naszych faworytów.  Po raz kolejny jest to wydawnictwo z mnóstwem przepięknych fotografii dzikiej przyrody i genialne teksty podróżników, fotografów i aktywistów. Jest to wyjątkowo wartościowa pozycja, którą polecamy wszystkim, którzy swój wolny czas zamiast przed TV wolą spędzać na łonie przyrody.

BESIDE

Miłej lektury!
Jesteśmy ciekawi, czy znacie powyższe magazyny? A może polecicie nam coś, co jeszcze nie trafiło na naszą listę?