Panorama Tokio

PrzewodnikiW podróży Japonia
Październik 2019
Japonia, panorama, punkt widokowy, Tokio, za free

Jest kilka miejsc, z których można podziwiać imponującą panoramę Tokio. Najlepszy widok i do tego zupełnie za darmo, można oglądać z jednego z dwóch tarasów widokowych w budynkach Tokyo Metropolitan Government Buildings (informacje praktyczne  i adres znajdziecie na dole). Znajdując się 202 metry nad ziemią, przy dobrej widoczności, można dojrzeć stamtąd symbol Japonii – majestatyczną górę Fuji.

38 305 000 – to liczba mieszkańców obszaru metropolitalnego Tokio. Ponad 38 milionów – czyli tyle osób, ile zamieszkuje całą Polskę! W samym mieście, mieszka ponad 9 milionów Japończyków i ekspatów z całego świata. Co da się odczuć na każdym kroku przemieszczania się ulicami tej metropolii – w metrze, pociągach, na ulicach, w sklepach… Ale czy widać to z perspektywy kilkuset metrów nad ziemią?

Miasto, oglądane z góry, zdaje się nie kończyć. Budynki ciągną się po horyzont i jeszcze hen, hen dalej. O tym jak bardzo jest rozległe przekonaliśmy się tydzień później, jadąc pociągiem do Kioto. W pewnym momencie wydawało się, że nigdy nie wyjedziemy z miasta… Mijaliśmy tysiące budynków, od tych wysokich i nowoczesnych w centrum, po niskie i niepozorne, gęsto upchane na przedmieściach.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Tokyo Metropolitan Government Building

2 Chome-8-1 Nishishinjuku, Shinjuku City, Tokyo 163-8001, Japonia
/winda do Obserwatorium znajduje się na pierwszym piętrze budynku No. 1./

godziny otwarcia: wieża Północna  9:30 a.m. – 11:00 p.m.
godziny otwarcia: wieża Południowa 9:30 a.m. – 5:30 p.m. (z wyjątkiem dni, w których wieża Północna jest nieczynna)

wstęp: darmowy

więcej informacji i aktualności znajdziecie tutaj: www.metro.tokyo.jp