Shibuya – najsłynniejsze skrzyżowanie świata

W podróży Japonia
Październik 2017
Japonia, Shibuya, Tokyo
"Stacja Shibuya-eki obsługuje dziennie ponad 3,5 miliona pasażerów i jest wpisana do Księgi Rekordu Guinessa jako najczęściej uczęszczana, pod względem liczby pasażerów ,na świecie. "

Tuż obok jednej z najbardziej zatłoczonych stacji metra i kolejki miejskiej w Tokio (渋谷駅, Shibuya-eki) znajdziecie najbardziej zatłoczone skrzyżowanie na świecie, czyli Shibuya Crossing. Dojedziecie tu bez najmniejszego problemu. Spotykają się tu bowiem min. trzy linie metra i cztery linie kolejowe.

Na słynnym skrzyżowaniu, piesi poruszają się w każdym możliwym kierunku, w tym na ukos. Mogłoby się wydawać, że przy tym niesamowitym tokijskim natężeniu ruchu zapanuje chaos, ale oprócz turystów wszyscy doskonale wiedzą w jakim kierunku idą / biegną.

W ciągu dnia jest raczej spokojnie (z wyjątkiem weekendów), za to po zmroku okolica zaczyna zaczyna tętnić życiem i Shibuya zamienia się nie do poznania.

*** Jeśli chodzi o punkty widokowe / spoty do robienia zdjęć, to jest ich kilka. 

  • piętro w Starbucks’ie (Shibuya Tsutaya) /o miejsce przy oknie trzeba się postarać, ale zdjęcia można robić też na stojąco
  • Mag’s Park / za 300 yenów ( 11 PLN) możecie podziwiać skrzyżowanie z tarasu na dachu  budynku MAGNET
  • Shibuya Station / przeszklone przejście pomiędzy stacją JR Shibuya Station i budynkiem Mark City